STAMPA
מגזין ישראלי לנשים מעוררות השראה
לוגו סטמפה

תסמונת האישה המושלמת

האם את מכירה את האישה הזאת שנמצאת בראש שלך כל הזמן? האישה המושלמת, שתמיד יודעת מה לעשות, איך להראות ואיך להרגיש? אישה שמקפידה להזכיר לך שאת לא מספיק טובה?

אני מכירה אותה היטב. היא גרה גם בראש שלי, ומאיימת על הביטחון העצמי שלי ועל המוטיבציה שלי. אבל יום אחד, החלטתי שאני לא רוצה להיות קורבן שלה יותר. החלטתי שאני רוצה לחיות את החיים שלי על פי תנאים שלי. במאמר הזה, אני אספר לך איך האישה המושלמת השפיעה על חיי, ואיך אני החלטתי להתמודד איתה.

מגזין לנשים מגזין ישראל לנשים מגזין לנשים מעוררות השראה תסמונת האישה המושלמת

בזמן האחרון, אני חושבת על האישה המרגיזה הזאת שבתוך הראש שלי. היא דואגת להוריד אותי כל הזמן, במקום להעצים אותי. היא מזכירה לי שיש עוד הרבה מה לעשות, ולא רואה שאני לא נחתי לרגע כל היום. היא מוכיחה אותי על זה שלא הספקתי את כל מה שכתבתי ברשימה, ועל שאכלתי בבוקר עוגה עם קרם שוקולד, למרות שהבטחתי לעצמי להוריד את כמויות הסוכר.

רציתי להבין מי היא האישה הזאת, כי היא הפכה למטרד עבורי. החלטתי לתת לה דמות ואופי כדי שאוכל להתמודד מולה – אישה אל אישה, וכידוע, “דע את אויבך” היא אסטרטגיה מעולה לנצח. אז ישבתי, כתבתי ויצרתי לה דמות של אישה אמיתית. זה נראה כך:

2
  • האישה המושלמת היא יפיפיה. היא לבושה חליפות מחויטות מחמיאות וצועדת על נעלי עקב יוקרתיים ממותגים במשך כל היום. יש לה שיער בריא ומטופח, פנים מאופרות נקיות מקמטי גיל וכתמי שמש, והגוף שלה בריא, חזק ושרירי וכמובן – ללא עודפי שומן וכל מי שרואה אותה מסובב את הראש ומתפעל.
  • לאישה המושלמת יש משרה מכובדת והיא מנהלת את העובדים תחתיה ביעילות וכמו מנהיגה דגולה היא מובילה אותם להצלחה ולשגשוג. האישה המושלמת לא טועה בעבודה שלה וכל מה שהיא עושה מצליח כמו קסם. לכן היא גם מרוויחה בהתאם, רווח שמאפשר לה רמת חיים גבוהה.
  • כן, כמובן שיש לה גם בית מושלם – בית חם מסודר ונקי למשעי, וכמובן שיש לה עוזרת בית שדואגת לכל דבר שהיא לא מספיקה לעשות בעצמה. בני המשפחה שלה סועדים ביחד בכל יום ארוחה חמה וטעימה. הילדים שלה מעריצים אותה והיא בעיניהם מודל לחיקוי.
  • לאישה המושלמת יש זוגיות מושלמת. בכלל, בן הזוג שלה הוא הנפש התאומה שלה, הוא העוגן ומקור הכוח שלה והיא הגאווה שלו. הם חברים טובים כבר הרבה שנים והזמן שלהם ביחד תמיד לא מספיק להם.
  • האישה המושלמת היא אישה רגועה, סדר היום שלה מאורגן והיא מספיקה לעשות את כל הדברים בזמן ובצורה מושלמת. היא לא עייפה, להיפך יש לה אנרגיה בלתי פוסקת שמאפשרת לה לעשות את כל מה שהיא מתכננת.

אני בטוחה שאם אמשיך לפרט עליה, היא תתחיל להרגיז אתכן כמו שהיא ממש עלתה לי על העצבים. האישה הזאת שולטת בכל תחום בחיים שלה. היא טובה לעצמה, והיא גם טובה לאחרים. היא משפיעה ומשמעותית במרחב הציבורי ובמרחב הפרטי. בחיים שלה לא חסר דבר, לא כסף, לא אהבה, לא משפחה ולא חברים – היא פשוט חיה חיים מושלמים.

3

אז מה אני עושה עם האישה הזאת, עכשיו שיש לה דמות, אופי וחיים?
לפני הכל אני חייבת לומר, שלא פגשתי בעולם האמיתי אישה שהחיים שלה כל כך מושלמים. האישה המושלמת הזאת היא פרי דמיוני והיא מייצגת תמונת חיים שאני הייתי רוצה בהם. ובעצם מי לא הייתה רוצה להיות יפה ובריאה עם קריירה, משפחה וזוגיות מדהימים ושיש לה אפשרות לקנות כל מה שמתחשק לה?

ועכשיו בכנות, אני אומרת שיש חלקים בתיאור שכתבתי שאני יכולה לנסות לשפר. וגם אם לא אצליח להגיע בדיוק למה שיש לאישה המושלמת, עדיין אהיה מרוצה. אבל לפני שאני מתחילה לכתוב תוכנית פעולה, אני רוצה להרגיע את עצמי. אני רוצה להזכיר לעצמי שאני לא נמצאת בתחרות. לא עם האישה שנמצאת בראש שלי, ולא עם אף אישה אחרת בעולם. מהניסיון שלי, אני יודעת שאם אני רוצה משהו, אני בדרך כלל מצליחה להשיג אותו או לפחות להתקרב אליו מאוד.

ועכשיו, אחרי שיצרתי לאישה הזאת דמות ממשית עם אופי וחיים, אני יכולה לבחור איך להתייחס אל הדברים שהיא אומרת לי. אני יכולה לקבל את המילים שלה כהערות מעליבות ושיפוטיות, ולהיפגע. או שאני יכולה לבחור להתייחס אל האישה הדימיונית הזאת כמו אל אישה שמכירה אותי היטב, יודעת למה אני מסוגלת, והיא אומרת לי את המילים שיעוררו ויחזירו אותי לעשיה.

ברור לך באיזו דרך אני אבחר?

אני אבחר להתייחס אליה כאישה שרוצה בטובתי. את צודקת, יהיו ימים שאני אפגע וארגיש חלשה. אבל ברגע שהורדתי את האישה הדמיונית הזאת לקרקע, יצרתי לה דמות ואישיות אני מקווה שיהיו יותר ימים בהם אזכור אותה ככה.

חשוב שאני אזכור להתנהג אל עצמי בחמלה, כי בחיים זה לא ״הכל או כלום״. פעם אנחנו למעלה, פעם למטה. ואלה ממש לא קלישאות, כולנו יודעות שהחיים הם רצף של רגעים, לעיתים הם טובים, ולפעמים לא – לפעמים אני עובדת קשה, ולפעמים אני פשוט צריכה לנוח.

סטמפה. תמונות לכתבות-8

האישה המושלמת שבתוכי היא דמות מורכבת. היא יכולה לפגוע בי. היא יכולה לגרום לי להרגיש חלשה, ולגרום לי לוותר על החלומות שלי. אבל היא גם יכולה לעזור לי לצמוח, כי היא מציירת לי תמונה של מציאות טובה יותר. אני מאמינה שחשוב שהיא תישאר בתוכי, כי גם אם לא הכל מושלם, תמונה יפה ואופטימית כזאת נותנת לי מוטיבציה לקום ולעשות חיים.

        שתפו את הכתבה ברשתות החברתיות

יש לך סיפור מעניין שאת רוצה לשתף,
או שאת מכירה אישה עם סיפור שווה?

 

השאירי פרטים ונחזור אלייך

הדוא"ל שלנו

stampa-mag@gmail.com

Scroll to Top