STAMPA
מגזין ישראלי לנשים מעוררות השראה
לוגו סטמפה

שגרת בוקר של ״מנצחת״

הבוקר הוא נקודת הפתיחה של היום. כולנו רוצות להגיע לעבודה אחרי בוקר רגוע ושלו ולא לחוץ ועצבני. כל פעולה שתעשי בבוקר משפיעה על מהלך היום ולכן שגרת הבוקר שלך כל כך חשובה.
חמש הפעולות בנויות על חמש הבטחות שכאשר את מבטיחה ומקיימת אותן את בונה מערכת אמון חזקה ועוצמתית בינך לבין עצמך וזה הופך אותך לאישה עם הערכה וביטחון עצמי בלתי מעורערים, נותן לך הרגשה של שליטה, את מרגישה שאת אישה שמנהלת את החיים בביטחון ובעוצמה. את רוצה להיות ׳את במקסימום׳ ולכן את צריכה סדרת פעולות קבועות שתרכז אותך לעשייה מקדמת, תחדד את המחשבה והכוונה שלך לעשייה חדורת מטרה.

שגרת בוקר מנצחת

שגרת בוקר של ״המנצחת״ בנויה מחמש פעולות מאוד פשוטות ומהירות ליישום שכמו קוביות דומינו המסודרות בשורה, כך שכל פעולה משפיעה על הבאה אחריה. כל קוביית דומינו כזאת מייצגת ערכים כמו: יושרה ומשמעת; יסודיות ועקביות; אהבה עצמית, מוטיבציה ואופטימיות; כוונה והתכווננות; עשייה והצלחה. ערכים שאת רוצה וצריכה כדי להפוך לאישה שאת רוצה להיות: אישה עם ביטחון עצמי שנמצאת במסלול המהיר להגשמת החלומות שלה.
זהו, מספיק לדבר. נתחיל לעשות.

הבטחה ראשונה – לקפוץ מהמיטה כשהשעון מצלצל

השעון המעורר הוא ההבטחה הראשונה שאת צריכה לקיים בשגרת הבוקר – הבטחה שהבטחת לעצמך אתמול בלילה – להתעורר בשעה שתכננת. שעה שחשבת שהיא מתאימה לתכנון היום שלך. עכשיו זה הזמן לבצע החלטה שעשית בעצמך. קומי מיד כשהשעון המעורר מצלצל בפעם הראשונה בלי ללחוץ על הנודניק. קפצי מהמיטה בלי לחשוב, כי כל מחשבה שתחשבי, תשאיר אותך במיטה ותשכנע אותך לא לצאת ממנה ולא לקיים את ההבטחה שלך לעצמך.
השעון המעורר הוא הדומינו הראשון בשורת הקוביות והוא מדבר על יושרה ומשמעת עצמית שאת בונה עכשיו. היי אדם שמקיים את ההבטחות של עצמו – ואז תתחילי לסמוך על עצמך, ובעתיד כל החלטה שתקבלי את תהיי בטוחה שתבצעי אותה, וזה יתן לך את הביטחון להאמין שאת מסוגלת לעשות שינויים טובים בחיים שלך. ואת כבר בדרך להצלחה.

שגרת בוקר מנצחת

חשוב! – ההחלטות ה׳קלות׳ עושות את החיים קשים. לעומת זאת – החיים הופכים לקלים יותר כשמחליטים החלטות קשות.


זכרי, יושרה ומשמעת עצמית חזקים נוטעים בך ביטחון עצמי בלתי ניתן לערעור. נכון, לקום מיד מהמיטה זאת ההחלטה הכי קשה שאת תעשי היום. אבל זה מסוג ההחלטות הקשות שעושות את החיים קלים. אלה רק כמה דקות של חוסר נוחות שיגרמו לכל היום שלך להיות טוב יותר.

להישאר במיטה עוד חצי שעה זה כיף ונוח. אבל זאת החלטה קלה שתגרום לך להיות עייפה וחסרת מנוחה שיקשו עליך להיות מרוכזת ואנרגטית במשך כל היום. לעומת זאת, קפיצה מהמיטה החמה והנעימה אל הקור והחושך זאת החלטה מאוד קשה, הגורמת לאי נוחות גדולה אבל היא טומנת בחובה ערכים שאת רוצה לאמץ לעצמך כדי להשיג את החיים שאת חולמת עליהם.

תתחילי לאהוב את הצלצול של השעון המעורר כי הצלצול הזה הוא החיים שלך שקוראים לך לקום ולחיות אותם הכי טוב שאפשר!

 

הבטחה מספר 2 – מיטה מסודרת למשעי

מיטה מסודרת היא הפעולה השניה בשגרת הבוקר שלך. הקוביה של הדומינו שמדברת על – לעשות את הדברים עד הסוף. השלמת משימות בצורה יסודית גורמת לך להאמין שאת מסוגלת לקחת פרויקטים גדולים בחיים, לנהל ולהוביל אותם להצלחה. כי ההצלחה של פרויקט גדול ככל שיהיה, תלויה במישהו שיהיה אחראי לפקח על ביצוע כל המשימות בצורה הטובה ביותר. מיטה לא מסודרת עושה בדיוק להיפך, מזכירה לך שלא עשית משהו עד הסוף. כמו תזכורת ש״מנדנדת לך״ כל הזמן, שיש משהו שעדיין לא סיימת לעשות. תזכורת שלילית שעלולה להוריד את ההערכה העצמית שלך.

מיטה מסודרת היא המתנה שלך עכשיו לעצמך העתידית

לעומת זאת – מיטה מסודרת מעצימה בך מחשבה חיובית על עצמך ומחזקת את הביטחון שאת מסוגלת לעשות דברים עד הסוף. בכל פעם שתיכנסי לחדר שינה תראי מיטה יפהפיה, ובראש שלך את מסמנת וי על המשימה הראשונה שלך היום. עכשיו את פנויה למשימות הבאות. לסדר את המיטה בבוקר היא פעולה שיוצרת תחושה של עקביות – היא ההבטחה השניה שקיימת לעצמך היום.
זכרי – משימות פתוחות מפריעות לחשיבה ויוצרות לחץ, בלבול וחוסר שקט. משימות שביצעת מגבירות את תחושת הסיפוק, תחושה שעשית הרבה במהלך היום, המיטה המסודרת מהבוקר עושה לך סדר במחשבות ומסלקת את הבלבול בחיים שלך.

ודבר נוסף וסופר חשוב!
לסדר את המיטה שלך זאת מתנה שאת מעניקה ל׳עצמך העתידית׳. בכל בוקר את מסדרת לעצמך מיטה יפהפיה לחזור אליה בסוף היום. מתנה מפנקת שפרגנת לעצמך והיא שמחכה לך בסוף יום עבודה מפרך.

 

הבטחה מספר 3 – תחגגי את עצמך

אחרי שסידרת לעצמך מיטה של מלכה ואחרי שאת מצחצחת שיניים, תניחי את המברשת, תנשמי עמוק, תסתכלי על עצמך במראה בתוך העיניים ותחייכי חיוך גדול – כי ברגע זה את פוגשת את עצמך העתידית. תביטי באישה שאת רוצה להיות ותגידי לה – ״אני אימפריה״ (או מילה אחרת שתיתן לך להרגיש מיליון דולר!!!). ואת יודעת מה? האישה הזאת צריכה שתאמרי לה את המילים האלה בדיוק בכל יום. האישה שאת הולכת להיות צריכה שתבטיחי לה את התמיכה שלך לאורך כל הדרך – ככה את מעצימה אותה. והיא מחכה לזה ממך. ׳את העתידית׳ צריכה שאת עכשיו תשמרי על ההבטחות של עצמך בכל יום ויום.

ככה תחגגי את עצמך מהבוקר

חשבי – על מי את מביטה במראה?
הפעולה הזאת היא פעולה של התמקדות בעצמך – ככה את מתחילה את היום שלך. תשאלי את עצמך: מי אני הולכת להיות היום? איך אני הולכת להיות היום בשביל עצמי? תעודדי את עצמך במילים טובות, בחיוך ותספרי איך את הולכת לכבוש את היעדים שלך היום, באילו עוצמות את הולכת לעשות את היום הזה הכי טוב שיש. תדברי על ההצלחות שלך כאילו הן כבר קרו. תספרי על מי שאת רוצה להיות בזמן הווה. את זקוקה למילים הטובות, לחיוך ולאהבה עצמית גדולה כדי להתחזק ולהמשיך במסלול. זה הזמן שלך לחבק אותך, לאהוב אותך חזק. לטעת בתוכך אופטימיות ומוטיבציה שתוביל אותך להצלחה שלך.
שתי הבטחות שקיימת עד עכשיו נותנות לך את הביטחון שאת בדרך לשם, שאת יכולה לסמוך על עצמך שאת בדרך הנכונה. מגיע לך להרגיש מיליון דולר. אבל זה לא מה שאת מרגישה עכשיו. עכשיו את מרגישה צער, כאב, אכזבה, כעס. מחקרים מראים שההתמקדות והמילים המתחזקות שאת אומרת לעצמך במראה, מולידים מוליכים חדשים בתוך המוח. ככה את שולחת את האישה מהעתיד שלך אל היום שלך. את שולחת את עצמך אל היום שלך עם ביטחון מוחלט שאת הולכת לצאת מהחדר ליום נהדר.

כתיבה אינטואיטיבית בבוקר, הודיה ותודה על מה שיש

הבטחה מספר 4 – תנועה של המחשבה והגוף

הפעולה הבאה היא להזיז את התודעה ואת הגוף שלך. תתחילי את היום שלך במדיטציה קצרה, מיינדפולנס, התבודדות או תפילת בוקר (כל מה שמתאים ונכון לך). כשאנחנו מתעוררים בבוקר המוח שלנו נמצא עדיין במצב של גלי אלפא תת מודע. במצב זה יש גישה למוח הלא מודע, זה מעין מצב קליל של טראנס שבו האינטואיציה גוברת, יכולה הלמידה עולה ואנחנו מושפעים ממסרים חיצוניים. כשמתרגלים מדיטציה נכנסים למצב תודעתי שבו גלי האלפא פועלים וכך נפתחת הגישה למוח הלא מודע. אנשים רבים בעולם שאימצו את ההרגל של מדיטציה בגלי אלפא בבוקר מעידים על התפתחות אישית מטורפת וסיפרו על הישגים מדהימים שהשיגו בעקבות ההתמדה בה.

להרחבה בנושא אני ממליצה על הרצאה של וישן לקיהני מ-Mind Valley 
או כנסי למדיטציה בקישור: מדיטצית גלי אלפא – חוזה סילבה

כתיבה אינטואיטיבית במחברת דפי בוקר במשך מספר דקות גם היא פעולה שממקדת את המחשבות שלך, מנקה ממך מחשבות לא טובות ומעצימה את המחשבות הטובות. הקדישי מחברת מיוחדת וכתבי בה בכל יום תודה על כל מה שקיבלת בחיים שלך. בקבלה היהודית המילה ״תודה״ פותחת צינורות שפע רוחני וגשמי. בת׳כלס, תודה עושה טוב כי היא מזכירה את כל הדברים הטובים שיש בחיים.

דרך חדשה לחיות את החיים

עכשיו הזמן להזיז את הגוף – כל פעילות נמרצת במשך 10 דקות בלבד שנכונה לך מתאימה לפעילות הזאת. אומרים שהליכה מהירה של עשר דקות בלבד מספיקה כדי להוסיף שנים לחיינו. צאי החוצה, שאפי עמוק את ריח הבוקר הנקי, זה ממש עושה ׳ריסט׳ למוח. בנוסף, חשיפה לאור יום טבעי ללא משקפי שמש בבוקר מעירה את כל חמשת החושים. האור הטבעי של הבוקר גורם לנו להיות יותר רגועים, מרוכזים ואפילו תורם לשינה טובה בלילה.

 

לפני שאנחנו ממשיכות חשוב מאוד שתדעי – שגרת הבוקר הבמנצחת מתאימה לכל אישה בכל גיל ובלי קשר למצב התעסוקתי או המשפחתי שלה. כל אחת צריכה לאמץ את שגרת הבוקר הזאת שהיא הכרחית למי שרוצה לראות שינוי לטובה בחיים שלה.

אם את רוצה להגשים איזה חלום, להיות בריאה ושמחה יותר – את צריכה שגרת בוקר שתתמוך בזה בכל יום. הפעילות הגופנית והמנטלית שעשית יגרמו לך להנות מהשקט שיצרת בתוכך. כניסה תודעתית אל עצמך מרגיעה אותך ומכינה אותך טוב יותר ליום עבודה מאומץ ככל שיהיה. עכשיו את שלווה ואת יכולה לקבל את הדברים בצורה טובה יותר, פותרת בעיות ביצירתיות, הורדת את רמת הלחץ בגוף ובנפש שלך ולכן את חזקה יותר עכשיו.

פעולה אחת קטנה בכל יום מצעידה אותך בדרך אל ההצלחה

הבטחה מספר 5 – פעולה אחת קטנה בכל יום

מה היה קורה, אם הייתי אומרת לך שכל מה שעומד בינך לבין פרויקט החיים שלך הוא הבטחה אחת שתבטיחי לעצמך ותקיימי אותה – תוכלי להשיג כל דבר שתרצי בחיים? ההבטחה החמישית של שגרת הבוקר כי היא הסוד שלך להשיג כל דבר.
הנוסחה הסודית ביותר להגיע לכל מה שחלמת לעשות ולא עשית היא: להקדיש בכל בוקר 5-15 קודם כל למחשבה על החלום או הפרויקט שאת רוצה לעשות. אחר כך לעשות פעולה אחת שתקדם אותך להגשמת החלום. הענין הוא, שכל חלום גדול או משימה גדולה מורכבים ממספר פעולות קטנות שלא בהכרח ידרשו ממך זמן רב, ואם בכל יום את מתרכזת בפעולה אחת בסופו של דבר תצליחי להשלים את כל המשימות, להגיע ליעד ולהגשים את החלום.
לדוגמא: אם את רוצה שתהיה לך הרצאה חדשה, או להוציא לאור את הספר שאת חושבת עליו. כרגע, זה נראה בעינייך משימה בלתי אפשרית, פרויקט שצריך להקדיש לו המון זמן, מחשבה ואנרגיה שאין לך כרגע. אבל כשאת מקדישה רק כמה דקות בכל יום של מחשבה, מיקוד או עשיית צעד אחד קטן למען החלום: לכתוב רק פסקה אחת בפרק, לחשוב ולכתוב ראשי פרקים עבור הפרק הבא; רעיונות להמשך הרעיון/עלילה וכו׳ – בסופו של דבר הספר שלך יהיה כתוב ותוכלי להוציא אותו לאור. המשימה תושלם – והחלום מתגשם.
את רוצה להגיע לערב החג בלי להתפרק פיזית ונפשית, שבי וכתבי את המשימות שאת צריכה לעשות כדי להגיע ליעד בלי לאבד כוחות ובכל יום שבי לתכנן את השלב הבא – מה את עושה היום כדי להשלים את רשימת המטלות?
ההבטחה החמישית תעלה אותך על מסלול מהיר להגשמת החלומות שלך. את החיים את לא יכולה לשנות על ידי מחשבה או החלטה אלא רק על ידי מעשים – וצעד אחד שתצעדי כל יום יקדם אותך ב-365 צעדים בשנה מהמקום שאת נמצאת בו היום.

זכרי – דברים גדולים עושים בצעדים קטנים כל יום

 
מסע ארוך מתחיל בצעד אחד

אז מה את מרוויחה מ״שגרת בוקר של מנצחת?״

חמש ההבטחות שאת מקיימת בכל יום כל בוקר הופכים אותך לאישה בעלת משמעת עצמית מברזל. החברה מעריכה יותר עם משמעת עצמית והם נתפסים כאנשים חזקים מאוד. כך יראו גם אותך. את תהיי אישה עם מבנה אישיות חזק ועוצמתי, אישה שבוטחת וסומכת על עצמה, אישה עם ביטחון עצמי שמובילה את עצמה להגשמת המטרות והחלומות שלה.
עם שגרת בוקר הבנויה על חמש ההבטחות את יוצרת עבורך מרחב של שקט ושלווה פנימית שגורמת ל׳נחיתה׳ שלך ליום הבא להיות רכה. הבוקר שלך רגוע ושקט מרעשים של הסביבה, זמן בו את שמה את בריאות הגוף והנפש שלך במרכז. בוקר כזה עושה אותך אישה מאושרת ואופטימית, והיום שלך הופך ליום מוצלח הרבה יותר, יום שבו את ממוקדת בביצוע המשימות בנחת, עם מוטיבציה וחיוביות.

החיים שלנו הם סך כל ההחלטות שקיבלנו עד היום.


עכשיו רק נותר, שתחליטי לאמץ את שגרת הבוקר המנצחת – והחיים שלך הולכים להשתנות מחר בבוקר.
בהצלחה!

כתבה: מתי גילעד

שתפו את הכתבה ברשתות החברתיות

יש לך סיפור מעניין שאת רוצה לשתף,
או שאת מכירה אישה עם סיפור שווה?

 

השאירי פרטים ונחזור אלייך

הדוא"ל שלנו

stampa-mag@gmail.com

Scroll to Top