STAMPA
מגזין ישראלי לנשים מעוררות השראה
לוגו סטמפה

הפלה היא דבר לא פשוט לאף אחת - גם לא לכוכבות

בפוסט קורע לב באינסטגרם חושפת נויה, התאומה מצמד המפורסמות ״נוי והדר״, שהיא עברה ״הריון כימי״. הידיעה על כך החזירה אותי בזמן ונזכרתי מה עבר עלי כשאיבדתי את העובר הראשון שהתארח בתוך רחמי.

התאומה נויה מ- ״נויה והדר״ עברה הריון כימי ואני מספרת על ההפלה של ההריון הראשון שלי

הריון כימי הוא למעשה הפלה שמתרחשת בימיו הראשונים של ההריון, הרבה פעמים האישה אפילו לא יודעת שהייתה בהריון. תופעת ההריון הכימי שכיחה היום. הסיבה לכך היא, שבגלל רמת המודעות הגבוהה של הנשים והזמינות של בדיקות ההריון, יותר נשים מגלות שהן בהריון לפני ההפלה.

הריון כימי או ׳הפלה מוקדמת׳ תהיה מבורכת כשההריון לא רצוי אבל תהפוך אירוע קשוח עבור מי שמצפה בכל חודש לבשורה טובה שהיא בהריון. וזה מחזיר אותי לשנת 1997, שנה שבה חזי ואני נישאנו ואני כבר השתוקקתי להחזיק בידיים תינוק או תינוקת. כשראיתי את המקל עם שני פסים עפתי לשמיים. הלכתי מיד לעשות בדיקת דם וגם היא הראתה שהחלום שלי עומד להתגשם. התקשרתי מיד לרופא נשים וקבענו בדיקת אולטרסאונד שגרתית בשבוע עשירי של ההריון.

הייתי בעננים – אישה צעירה שבונה משפחה. חלמתי על משפחה גדולה ואפילו ביקשתי מחזי (אישי) לקנות רכב בעל שבעה מושבים כי יהיו לנו בע״ה לפחות 4-5 ילדים. צחקנו והיינו מאושרים.

xr:d:DAGBtjgeK58:211,j:329187312730450638,t:24041113

בלילה הייתי מסתכלת לשמים ומתפללת לקב״ה. מבקשת ממנו, ממש מתחננת, שיתן לי סימן שלעובר הזה אין סיכוי.

 

חזרתי הביתה המומה. אחר כך בכיתי בלי הפסקה. חזי ניסה לעודד אותי ללא הצלחה. בלילה, כדי לא לצער אותו, הייתי מחכה שהוא ירדם, ואז יוצאת מהמיטה והולכת אל החלון הגדול במרפסת השירות, מסתכלת לשמים מתפללת לקב״ה, מבקשת ממנו, ממש מתחננת לפניו – שיתן לי סימן שלעובר הזה אין סיכוי ההפלה שאני יעבור ביום שישי היא לא הפלה שתעצור לו את החיים.

ביום שישי התעוררתי בבוקר וראיתי שהחל דימום. זה הסימן שביקשתי מה׳ וקיבלתי. עכשיו אני יכולה לגשת לחדר ניתוח בלי חשש.
הניתוח עבר בשלום אבל הלב שלי היה קרוע לגזרים. חזרתי הביתה מרוקנת. התאבלתי על התינוק הזה כאילו הוא שנולד ונפטר. כל כך רציתי את הבת שתהיה לי לחברה לכל החיים או בן שבזכותו נחגוג, פדיון, ערב זוהר וברית מילה. רציתי את התינוק או התינוקת הזאת בכל ליבי. ועכשיו אני לבד. הבטן שלי ריקה מהחיים שציפיתי להביא לעולם.

חיפשתי תשובות לשאלה הכואבת – למה הייתי צריכה לעבור את כל זה? רציתי למצוא משהו טוב בכל הכאב והצער הזה – אמרו לי שזאת נשמה גבוהה שבחרה להגיע אלי כדי לתקן מספר שבועות ולחזור למקום טוב יותר, וזה הרגיע אותי מעט – חשבתי, שאם הצער שלי גרם למשהו טוב אפילו לנשמה שאני לא מכירה, אז אני מקבלת אותו בהבנה.

xr:d:DAGBtjgeK58:203,j:1730932695618343085,t:24041113

תגידו מה שאתן רוצות, אישה שמקבלת נחמה ממשהו – אפילו אם אתן לא מבינות אותו או שהוא נשמע לא הגיוני – עצרו אל תאמרו דבר. כל מה שמנחם במצב הזה טוב ומקובל כי הוא עוזר לאישה להתגבר על המשבר ונותן לה תקווה.

יהיו כאלה שיגידו לך: לא נורא, זה קורה להרבה נשים, את עוד צעירה ותביאי עוד הרבה ילדים בחיים. המילים האלה נועדו לחזק אותך כשאת נמצאת במקום מאוד חלש בחיים. אני מציעה לך – שאי עיניים לשמיים הגדולים – תבקשי כוח לעבור את המשבר מהר, תבקשי להיות חזקה בגוף ובנפש כדי לקבל הריון חדש בהקדם. תחזקי את עצמך מבפנים לקראת ההריון הבא. גם הגוף שלך זקוק עכשיו למנוחה ולסליחה שלך, אל תאשימי את הגוף שלך – כך את גורמת לעצמך סבל נוסף. חבקי את עצמך ותתחזקי כי את הולכת להיות אמא בקרוב …

xr:d:DAGBtjgeK58:203,j:1730932695618343085,t:24041113

אני שולחת אהבה גדולה לכל מי שמצפה להריון ורוצה להרגיש חיים בתוכה. לכל מי שחולמת לבנות או להגדיל את המשפחה שלה. אני מחבקת את כל מי חוותה את האובדן הזה ורוצה לתת לך תקווה. תראי, הסיפור שלי קרה לפני 25 שנה, והיום אני יכולה לספר ש-תודה לאל, חודש או חודשיים אחר כך נכנסתי שוב להריון והבאתי לעולם את ענבר המתוקה שלי ומיד אחריה גם את הדר המדהימה. תמיד יש תקווה – צריך רק להאמין בטוב ויהיה טוב – בע״ה.

כתבה: מתי גילעד

 
 

        שתפו את הכתבה ברשתות החברתיות

יש לך סיפור מעניין שאת רוצה לשתף,
או שאת מכירה אישה עם סיפור שווה?

 

השאירי פרטים ונחזור אלייך

הדוא"ל שלנו

stampa-mag@gmail.com

Scroll to Top